Promo

• Fotografija životinja
  • 16.10.2023. 19:00

Izbor Agrokluba za najbolju fotografiju životinja potvrdio i National Geographic

Fotografija "Jeleni u maglovitoj noći" Ankice Ursić-Molnar osvojila je srca žirija renomiranog magazina National Geographic

• 996
  • 127
  • 0

Ankica Ursić-Molnar, Baranjka iz Zlatne Grede, nakon što je osvojila nagradu na Agroklubovom natječaju za najbolju ruralnu fotografiju 2023., u kategoriji životinje, isto je ponovila i na fotonatječaju National Geographica za 2023.

Njezini "Jeleni u maglovitoj noći" osvojili su srca žirija ovog renomiranog magazina koji datira iz davne 1888. godine, a promiče znanost prvenstveno u području geografije.

Uz Ankicu, pobjedcnici su i Dejan Henčić u kategoriji "Nagrada publike" s fotografijom "Svjetlo u tami", Robert Pongrac u kategoriji "Ljudi" s fotografijom "Povratak u neka davna vremena", dok je "Jutarnji mir" Šime Barešića pobjednik u kategoriji "Krajolici". Prvo mjesto u kategoriji "Po noći" s fotografijom "Noćna ljepota" osvojio je Sandro Puncet koji je ujedno i ukupni pobjednik ovogodišnjeg foto natječaja.

Pobjednici svih kategorija, pa tako i Ankica, nagrađeni su Canon fotoaparatom koji su im svečano uručeni u hotelu Zonar u Zagrebu.

Baranjka Ankica Ursić-Molnar u lovu na jelene prijeđe i 20 kilometara

Njezinoj sreći nije bilo kraja, a što je i objavila na svom Facebooku.

Tagovi

National Geographic Ankica Ursić Molnar Najbolja fotografija Fotografija životinja Baranjski jeleni Jeleni u maglovitoj noći Nagrada Pobjednica