Pretraga tekstova
Jedan se njemački start-up bavi najmom traktora za što ne koriste vlastite lokacije nego lokalne trgovce poljoprivrednim strojevima.
Jedno je njemačko poduzeće kupilo 90 traktora, no ne bavi se poljoprivredom. Ova je vijest privukla tamošnje medije pa je Agrarheute objasnio što je u pozadini ove kupnje.
Naime, brend traktora Case IH izvijestio je o prodaji 90 traktora jednoj tvrtki koja se bavi iznajmljivanjem, startup-u easyTraktor sa sjedištem u Hamburgu koji je od svog osnivanja 2021. povećao vozni park na 105 traktora. Njihov je cilj ponuditi ih u najam na jednostavan i jeftin način.
Iako su dioničari start-upa Case IH Mager & Wedemeyer, easyTraktor tvrdi da posluju neovisno o robnoj marki. Tako na svojim stranicama nude i brendove John Deere, Deutz-Fahr i JCB.
Naručeni traktori bili su u rasponu od modela Case IH Maxxum 150 s maksimalnom snagom od 175 KS do Case IH Puma 260 KS. Za najam ne koriste vlastite lokacije nego lokalne trgovce poljoprivrednim strojevima.
U cijenu najma uključeni su svi dodatni troškovi kao što su održavanje i kasko osiguranje, ali i pregledi te servis. Nvode da je najam predviđen za najmanje 500 radnih sati.
Kada je riječ o cijeni, Case IH Maxxum 150 nude već od 22,90 eura po satu, ovisno o opremi, a može se preuzeti sljedeći radni dan od dana narudžbe. Tvrtka također jamči popravke na licu mjesta, ili ako to nije moguće, zamjenski traktor u roku od 48 sati.
Tagovi
Najam traktora Cijena najma Radni sat Traktor u najam Case IH EasyTraktor
Autorica
Više [+]
Hobi vrtlarica i zaljubljenica u prirodu s iskustvom rada u lokalnim i specijaliziranim medijima. Nekadašnja dugogodišnja urednica Agrokluba, danas u nešto slobodnijem 'freelance' modu publiciranja agrarnih tema.
Poljoprivreda kao poduzetništvo: što možemo očekivati od 3. konferencije “Biznis je na selu”? Dok Europa najavljuje rezove u poljoprivrednom proračunu, domaći proizvođači traže rješenja. Upravo zato, treća konferencija Biznis je na selu, ko... Više [+]
Poljoprivreda kao poduzetništvo: što možemo očekivati od 3. konferencije “Biznis je na selu”?
Dok Europa najavljuje rezove u poljoprivrednom proračunu, domaći proizvođači traže rješenja. Upravo zato, treća konferencija Biznis je na selu, koja će se održati u utorak, 29. travnja 2025. u zagrebačkom prostoru WESPA Business&Lounge, stavlja u središte pozornosti ključna pitanja opstanka i razvoja poljoprivrede u suvremenom tržišnom okruženju.
Konferenciju suorganiziraju IPS Konzalting, konzultantska tvrtka specijalizirana za rad s poljoprivrednicima i Mojnovac.hr, poslovni edukacijski portal, uz podršku Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva koje je prepoznalo važnost ove inicijative.
„Poljoprivreda danas ne može opstati bez poduzetničkog pristupa. No, isto tako, poduzetništvo mora naučiti razumjeti dinamiku, sezonalnost i probleme poljoprivrede. Naš je cilj da ova konferencija postane točka spajanja ta dva svijeta,“ izjavila je Ana-Marija Špicnagel, direktorica IPS Konzaltinga i jedna od govornica na događaju.
Od agromenadžera do generacijskih izazova
Ovogodišnji program tematski je usmjeren na izazove i prilike koje donosi tržišno usmjerena poljoprivreda - od digitalizacije i menadžmenta, do međugeneracijske suradnje.
Konferenciju će otvoriti Marijana Petir, saborska zastupnica i predsjednica Odbora za poljoprivredu, koja će dati strateški pregled stanja hrvatske poljoprivrede kroz temu “Poljoprivreda jučer, danas, sutra”. Nakon toga slijedi izlaganje „Agromenadžer, ne (samo) poljoprivrednik“ u kojem će Ana-Marija Špicnagel objasniti što u praksi znači profesionalizacija poljoprivrede, a o digitalnoj transformaciji poljoprivrede govorit će Igor Frljužec iz Digital Agro.
Program uključuje i dva panela. Prvi je s predstavnicima financijskog sektora na temu “Financijski instrumenti za poljoprivrednike” koji donosi konkretne informacije o različitim izvorima financiranja za modernizaciju i rast poljoprivrednih gospodarstava. Jedna od sudionica ovog panela je i Martina Durman iz Raiffeisenbank Hrvatska, koja će predstaviti bankarsku perspektivu kreditiranja u poljoprivredi. Drugi panel okuplja poljoprivrednike koji će iznijeti vlastita iskustva i izazove poslovanja u svakodnevnoj praksi. Sudionici ovog panela dolaze iz različitih regija i sektora - od tradicionalnih OPG-ova do inovativnih brendova.
Konferenciju će zaključiti izlaganje Marije Đeldum iz tvrtke Stogaj na temu “Osiguranje u poljoprivredi - opcija ili nužnost?”, čime se dodatno otvara prostor za promišljanje o otpornosti i dugoročnoj održivosti poslovanja na selu.
Zašto je Biznis je na selu važan?
Kroz protekle dvije konferencije Biznis je na selu pokazao je kako postoji jasna potreba za prostorom u kojem se ne priča samo o poticajima, već o stvarnim izazovima proizvodnje, tržišta, zapošljavanja i inovacija u ruralnim sredinama.
U zemlji gdje je veliki broj OPG-ova još uvijek okrenut samo proizvodnji, ova konferencija šalje jasnu poruku - vrijeme je za sljedeći korak: jačanje tržišne konkurentnosti, brendiranja i strateškog upravljanja poljoprivrednim resursima.
„U razgovorima s našim klijentima sve češće čujemo isto pitanje: Što nakon poticaja?. Upravo zato je fokus konferencije na dugoročnom pristupu - kako napraviti održiv, profitabilan i profesionalan poljoprivredni biznis, bilo da ste mladi OPG, obiteljska farma ili veći proizvođač,“ dodaje Špicnagel.
Prijave su još uvijek otvorene
Sudjelovanje je besplatno, ali zbog ograničenog kapaciteta prostora potrebna je obavezna prijava putem obrasca na stranici.
Zaokret d.o.o.
prije 2 tjedna
Više informacija na: https://mojnovac.hr/product/3-konferencija-biznis-je-na-selu/ Više informacija na: https://mojnovac.hr/product/3-konferencija-biznis-je-na-selu/
Hdz zlocinacka organizacija
prije 11 mjeseci
Koliko ja znam i ljude koji se bave najmom to je perfidno pokvareno iskoristavanje fondova. Niti rade najam niti ne posluju rentabilno ali znaju kako proc na natjecaju. Idu traktoru, idu strojevi... Prode 5 godina i sve je na prodaju. A moj kum je bio osamstoti ispod crte na 6.3. Ajde nek sam skeptican kad vidim da nas jebu na suho
SASA FRANIC
prije 11 mjeseci
kod nas vec odavno postoji najam, ali u drugom vidu. iznajmis onoga tko ima stroj. tj narucis radove. samo u tom slucaju ne radis ti, pa moras placati i vlasnika stroja i njegov rad. tu nekada cjena bude pre visoka. ali najam stroja nije najam auta. stroj se u radu lako osteti ili unisti. ako vlasnik stroja radi sa svojim strojem za nekoga, ona snosi odgovornos i paziti ce na svoj stroj. a ako se iznajmi stroj nekom trecem , pa da taj sebi radi s tim strojem, onda sretno tome tko iznajmljuje ! npr. najam malcera moze biti vrlo kritican. ne znam kako i tko ce pokrivati moguce stete. a njih bi moglo biti mnogo.
Marta Radić
prije 11 mjeseci
Najam poljoprivredne mehanizacije je odlična stvar...nažalost mi u RH imamo toga malo ili nimalo. Ponekad koristiš neki stroj jednom godišnje i najam je opcija.
Hdz zlocinacka organizacija
prije 11 mjeseci
Naravno eu financira najam poljoprivredne mehanizacije i pruzanje usluga u poljoprivredi. Sve samo da ne financiraju stvarne seljake