Pretraga tekstova
Tim projektom »Podravka« proširuje široku lepezu svojih proizvoda na američkom i kanadskom tržištu, što će pridonijeti povećanju prodaje, odnosno izvoza
Hrvatska prehrambena tvrtka »Podravka« ovog tjedna će službeno početi proizvodnju kokošje paštete po svojoj originalnoj recepturi i prepoznatljivu brandu, u Richmondu u američkoj saveznoj državi Michiganu, priopćilo je u ponedjeljak »Podravkino« predstavništvo u New Yorku.
Na otvorenju proizvodnje »Podravkine« paštete u tvrtki Giovanni Appetizing Foods u Richmondu bit će nazočna i hrvatska veleposlanica u SAD-u Kolinda Grabar-Kitarović.
Američka agencija za hranu i lijekove (FDA) zabranila je prije nekoliko godina zbog zaraznih bolesti uvoz proizvoda s kokošjim i goveđim mesom iz svih europskih zemalja, pa tako i »Podravkine« kokošje paštete.
»Zbog velika zanimanja američkih potrošača za taj proizvod odlučili smo organizirati njegovu proizvodnju u SAD-u«, ističe se u priopćenju.
S obzirom na dugogodišnje iskustvo u proizvodnji i traženu visoku razinu kakvoće za partnera je izabrana tvrtka Giovanni Appetizing Foods, sa sjedištem u Richmondu u Michiganu.
Tim projektom »Podravka« proširuje široku lepezu svojih proizvoda na američkom i kanadskom tržištu, što će pridonijeti povećanju prodaje, odnosno izvoza. Hrvatska tvrtka izvozi na tržište SAD-a i Kanade već dulje od 15 godina, a zbog širenja poslovanja od 2005. ima i svoje predstavništvo u New Yorku.
Najviše se izvozi Vegeta, ali zastupljene su sve važnije skupine proizvoda, poput juha, mesnih proizvoda, dječje hrane, povrća, džemova, slastica i drugog. Godišnji izvoz Vegete nadmašuje 1400 tona, a slijede mesne konzerve i juhe.
»Podravkini« proizvodi se prodaju u svim većim gradovima SAD-a i Kanade, a s marketinškom kampanjom na američkim TV kanalima Food Network i PBS Vegeta sve više ulazi u američke domove.
»Podravkini« proizvodi nisu najjeftiniji na tržištu, ali kupci prepoznaju kvalitetu pa prodaja stalno raste na godišnjoj razini.
Popularnost Hrvatske kao turističkog odredišta u SAD-u pridonosi i prepoznatljivosti hrvatskih proizvoda, uključivo i »Podravkine«,
Ona je jedina hrvatska tvrtka koja proizvodi u Americi, ali ambicije ne završavaju s kokošjom paštetom jer se 2010. planira pokrenuti proizvodnja novih proizvoda prilagođenih tom zahtjevnom tržištu, najavljuju iz newyorškog predstavništva tvrtke.
Proizvodnja u SAD-u česta je praksa velikih prehrambenih korporacija iz Europe, Azije i Južne Amerike zastupljenih na američkom tržištu, posebno kad je riječ o mesnim prerađevinama i sličnim proizvodima za koje postoje brojna ograničenja za uvoz u SAD.
Autor: Hina
Tagovi
Trenutno nema komentara. Budi prvi i komentiraj!
Moj mali raj i melem za oči 🌸🌷🩷
Vedran Stapić
prije 1 tjedan
Jel to slučajno da su baš crveni pred izbore? 😂 Jel to slučajno da su baš crveni pred izbore? 😂